fbpx
#kartkazesłowami kaligrafia
#kartkazesłowami

#kartkazesłowami: jak w prosty sposób stworzyć wykaligrafowany napis “Wesołych Świąt”

Słowo “kaligrafia” pochodzi z greckiego i oznacza “piękne pismo”. Jeszcze do połowy XX wieku była jednym z podstawowych przedmiotów w polskiej szkole. Gdy czyta się stare kartki z pierwszej połowy ubiegłego stulecia, widać, że uczono tego samego kroju pisma. Moja babcia w ten sposób pisała (ur. w 1909 roku). Dzisiaj znów kaligrafia wabi swym urokiem coraz więcej osób. Z pewnością przyczyniła się do tego rosnąca popularność boulette journalów.

Kaligrafia wymaga skupienia i precyzji. Nic dziwnego, że w wielu religiach piękne przepisywanie świętych ksiąg było traktowane jako modlitwa medytacyjna. Spokój, uważność, harmonia. W naszej akcji #kartkazesłowami nie mogło zabraknąć opisu tworzenia kartki świątecznej również od tej strony.

A przewodnikiem będzie nam Karolina z Maup Store Calligraphy. Na filmiku poniżej oraz na swoim blogu pokazuje kilka krojów pisma ręcznego, których możemy użyć zarówno do napisania całych życzeń, jak i tradycyjnych słów “Wesołych Świąt”. I wcale nie potrzeba do tego specjalistycznych brush penów. Obejrzyjcie koniecznie i przeczytajcie tekst Karoliny na jej stronie.

To teraz wdech, wydech na uspokojenie rozedrganych rąk i do dzieła!

Przypominam, że o idei akcji #kartkazesłowami przeczytacie w pierwszym artykule. Tam też znajdziecie rozkład jazdy i linki do poszczególnych tekstów: WymyślAnki, Wianki słów i Maup Store (tu podlinkowałam fanpage’ na FB).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *