fbpx

Zapraszam Cię do programu, dzięki któremu nie tylko wrócisz do czytania, ale również odkryjesz przyjemność rozumienia siebie i tekstu.

 • Jeśli kiedyś czytałaś dużo, ale z jakiegoś powodu przestałaś…
 • Jeśli nieczytanie literatury pięknej uwiera Cię i co chwila wpadają Ci w oko książki, do których chciałabyś zajrzeć, ale…
 • Jeśli nieraz już próbowałaś, a kończyło się zawsze tak samo – niedokończoną książką…
 • Jeśli męczy Cię ten stan i chcesz w końcu skutecznie wrócić do czytania…

…postaw 7 kroków na drodze powrotnej do czytania.

Program składa się z 3 godzinnych spotkań na żywo (zawsze we czwartki, o godz. 20) oraz 4 modułów do samodzielnej pracy, które wysyłam w tygodniach bez spotkań.

 • Zaczynamy spotkaniem na żywo 18 lipca. Porozmawiamy o tym, co powstrzymuje Cię przed sięgnięciem po literaturę – o Twoich przekonaniach, doświadczeniach z przeszłości, nawykach związanych z czytaniem.
 • 25 lipca i 1 sierpnia otrzymasz ode mnie materiały do samodzielnej pracy: powoli będziesz odkrywać, co sprawia Ci największą przyjemność w czytaniu, do jakiego typu tekstów Cię ciągnie, czego szukasz w książkach.
 • 8 sierpnia znów się spotkamy, by podzielić się swoimi odkryciami. Pokażę Ci też kilka sposobów na to, by uczynić czytanie bardziej interesującym.
 • 15 i 22 sierpnia otrzymasz ode mnie kolejne materiały do samodzielnej pracy: zaczniesz ćwiczyć swój czytelniczy mięsień, zagłębiając się w lekturę i doświadczając przyjemności czytania opowieści i rozumienia (jej budowy, znaczenia, emocji, jakie w Tobie wzbudza).
 • 29 sierpnia podczas spotkania podsumujemy naszą drogę: ustalimy plan działania, by powrót do czytania był udany i nie zakończył się tylko na programie.

Przez cały czas trwania programu będziesz mogła komunikować się ze mną i pozostałymi uczestniczkami na specjalnym kanale na Discordzie.

 • Liczba uczestników: od 3 (żeby program mógł ruszyć) do 10 (maksymalnie).
 • Cena: 300 zł. Można zapłacić w 2 ratach.

Jeśli jesteś zapisana na Wiankołaki. Newsletter w pełni, masz 10% zniżki (hasło znajduje się w newsletterze).

Nie potrzebujesz ramek, tabelek, kolorów, bardzo krótkich akapitów, zdjęć, piktogramów, by zrozumieć tekst i delektować się nim, sprawiać sobie przyjemność opowieścią. Same słowa również wystarczą.

Mimo że z czytaniem związane jest całe moje życie, ja również przechodziłam w swoim życiu przez kryzysy czytelnicze i wiem, jak czasem trudno jest wrócić do tej przyjemności czytania. Pozwól, że pokażę Ci drogę powrotną.

Kobieta w niebieskiej sukience, a przed nią rysunek stosu książek z kwiatami.

Kim jestem i dlaczego proponuję Ci ten program?

Nazywam się Agnieszka Skórzewska-Skowron.

Czytam odkąd pamiętam, a w pewnym momencie to czytanie stało się nie tylko moją pasją, ale i zawodem. Jestem historyczką literatury, redaktorką i autorką.Od 2019 r. prowadzę stronę Wianki Słów oraz nagrywam podcast Jak zachwyca?, gdzie w mniej akademickim stylu opowiadam o klasyce polskiej literatury i języku z dorosłej perspektywy, pokazując jak to, czego dawno temu uczyliśmy się w szkole może nam pomóc w życiu tu i teraz.

Propaguję świadome czytanie i autentyczne pisanie, czyli takie posługiwanie się słowem, odkrywanie go, by jak najwięcej osób zobaczyło wartość dobrych słów w swoim życiu i świadomie używało języka do budowania relacji.

Od 2022 r. prowadzę autorskie i jedyne w swoim rodzaju programy: Szkołę Autentycznego Pisania oraz Szkołę Świadomego Czytania, które zmieniają perspektywę czytania i pisania, a teraz także program Szkoła Przyjemnego Czytania.