fbpx
Nadchodzą Święta. Opowieści. Kolędy. Ciekawostki
Książki,  Moje wianki

"Nadchodzą Święta. Opowieści. Kolędy. Ciekawostki"

To jest pierwsza moja książka dla dzieci. Napisana na zamówienie. A jej tworzenie sprawiło mi wiele radości. Mam do niej sentyment, ale i przekonanie, że to naprawdę dobra okołoświąteczna lektura dla wszystkich, którzy chcą się przygotować do świąt Bożego Narodzenia razem ze swoimi (nieswoimi też) dziećmi.

W książce nie ma nic odkrywczego. No, może poza autorskim opowiadaniem o elfie Bazylim. Ale tak to nic, o czym nie można by przeczytać w Internecie. Po co więc ją czytać? Zaletą jest to, że w jednym miejscu, w przystępny i ciekawy sposób pokazuję, o co chodzi w tych Świętach.

Przeczytacie o historii narodzenia Jezusa Trzech Królach i św. Mikołaju. Dowiecie się, skąd wzięły się adwentowe oraz bożonarodzeniowe tradycje i jakie przez wieki miały znaczenie. Poznacie zwyczaje z innych stron świata. Zaśpiewacie więcej niż tylko po dwie zwrotki kolęd. Wyrzuciłabym teraz tylko zdanie o karpiu w wannie…

Książka bardzo przyjazna w treści i formie, nawet jeśli nie jest się szczególnie zaangażowanym chrześcijaninem. Pozwala ona natomiast poczuć się swojsko i bezpiecznie w naszej kulturze – w łączności z tradycją, ale i z szacunkiem wobec tych, którzy wierzą inaczej lub w ogóle nie wierzą.

Dla mnie najlepszą rekomendacją jest to, że książka w wielu rodzinach jest już zwyczajową lekturą w okresie okołoświątecznym.

Książka miała różne wydania w różnych okładkach. Na zdjęciu wydanie pierwsze. Po okładce, w porównaniu z dzisiejszymi publikacjami, widać, że wydanie pochodzi sprzed kilku lat (konkretnie sześciu), ale nadal broni się przyjazną dziecku kreską.

Ilustracje stworzyła Małgorzata Goździewicz.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *