fbpx
Nadchodzą Święta. Opowieści. Kolędy. Ciekawostki
Książki,  Moje wianki

"Nadchodzą Święta. Opowieści. Kolędy. Ciekawostki"

To jest pierwsza moja książka dla dzieci. Napisana na zamówienie. A jej tworzenie sprawiło mi wiele radości. Mam do niej sentyment, ale i przekonanie, że to naprawdę dobra okołoświąteczna lektura dla wszystkich, którzy chcą się przygotować do świąt Bożego Narodzenia razem ze swoimi (nieswoimi też) dziećmi.

W książce nie ma nic odkrywczego. No, może poza autorskim opowiadaniem o elfie Bazylim. Ale tak to nic, o czym nie można by przeczytać w Internecie. Po co więc ją czytać? Zaletą jest to, że w jednym miejscu, w przystępny i ciekawy sposób pokazuję, o co chodzi w tych Świętach.

Przeczytacie o historii narodzenia Jezusa Trzech Królach i św. Mikołaju. Dowiecie się, skąd wzięły się adwentowe oraz bożonarodzeniowe tradycje i jakie przez wieki miały znaczenie. Poznacie zwyczaje z innych stron świata. Zaśpiewacie więcej niż tylko po dwie zwrotki kolęd. Wyrzuciłabym teraz tylko zdanie o karpiu w wannie…

Książka bardzo przyjazna w treści i formie, nawet jeśli nie jest się szczególnie zaangażowanym chrześcijaninem. Pozwala ona natomiast poczuć się swojsko i bezpiecznie w naszej kulturze – w łączności z tradycją, ale i z szacunkiem wobec tych, którzy wierzą inaczej lub w ogóle nie wierzą.

Dla mnie najlepszą rekomendacją jest to, że książka w wielu rodzinach jest już zwyczajową lekturą w okresie okołoświątecznym.

Książka miała różne wydania w różnych okładkach. Na zdjęciu wydanie pierwsze. Po okładce, w porównaniu z dzisiejszymi publikacjami, widać, że wydanie pochodzi sprzed kilku lat (konkretnie sześciu), ale nadal broni się przyjazną dziecku kreską.

Ilustracje stworzyła Małgorzata Goździewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.